2017 SCL Finals

 5/13/2017 at Piner HS                                    

VIDEO of some races by Jim Peterson
Photos by Michael Lucid

    Varsity Boys
    1) El Molino                 159
    2) Petaluma                  114   
    3) Piner                      78
    4) Healdsburg                 52   
    5) Sonoma Valley              44
    6) Analy                      38   
    7) Elsie Allen                 8                                         
   
El Molino won their first pennat since 2004.
Junior Jack Fricker played a huge roll as he won both hurdles and both horizontal jumps.

Petaluma had two double winners in senior Justen Santa, both throws and junior Jack Dunbar, 1600/800.

Piner had a double winner in Skyler Ito-Lutz, both vertical jumps.
                                 
    Varsity Girls
    1) Petaluma                  158  
    2) El Molino                 109   
    3) Sonoma Valley              72  
    4) Analy                      52   
    5) Healdsburg                 50  
    6) Piner                      34   
    7) Elsie Allen                 4                                           
 
Petaluma won the girls pennant with the help of freshman Courtney Bell who won both sprints and I believe was on winning 400 relay team.

El Molino had similar help from senior Aubrianna Tait who won both hurdles and I believe was on winning 1600 relay team.

Healdsburg had a double winner in Gabrielle Peterson who won both distance races.

 There is some question about the times for the finals that need to be resolved.
Questions about the SCL Finals Times

Event 3  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Petaluma  'A'                                       51.89      50.59   10   
  2 Sonoma Valley  'A'                                  55.23      52.71    8   
 -- El Molino  'A'                                      53.56         DQ  
 
Event 4  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 El Molino  'A'                                      45.72      45.25   10   
  2 Sonoma Valley  'A'                                  45.73      45.49    8   
  3 Analy  'A'                                          50.70      46.00    6   
  4 Petaluma  'A'                                       47.60      46.82    4   
  5 Healdsburg  'A'                                     49.60      47.12    2   
  6 Piner  'A'                                          48.10      49.17    1   
 -- El Molino  'B'                                      47.50     X47.09  
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peterson, Gabrielle       10 Healdsburg           4:57.51    5:07.32   10   
  2 Atkins, Sierra            10 Analy                5:30.00    5:31.11    8   
  3 Stanfield, Amy            11 Sonoma Valley        5:30.22    5:31.19    6   
  4 Flynn, Camille            10 Petaluma             5:30.41    5:33.40    4   
  5 Hospodar, Sohpie          12 Petaluma             5:36.29    5:46.78    2   
  6 Olivares, Fatima          10 Piner                5:55.20    6:04.98    1   
  7 Cashel, Maddie            12 Sonoma Valley        6:04.22    6:08.98  
  8 Giglio, Zoe               12 Analy                6:04.23    6:13.59  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 Dunbar, Jack              11 Petaluma             4:38.89    4:28.23   10   
  2 Dunbar, Will              11 Petaluma             4:39.06    4:28.43    8   
  3 Vargas, Jonny             11 Piner                4:48.58    4:34.07    6   
  4 Cox, Justin               10 Sonoma Valley        4:42.98    4:37.20    4   
  5 Lynch, PJ                 12 Petaluma             4:45.83    4:41.88    2   
  6 Luong, Austin              9 Piner                4:56.49    4:42.54    1   
  7 Chauvin, Jake             10 El Molino            4:59.73    4:48.90  
  8 Pichardo, Michael         10 Petaluma             4:51.91    4:50.25  
  9 Magdaleno, Andrew         12 Healdsburg           4:54.61    5:02.08  
 10 Delgado, Emmanuel         10 Piner                5:02.32    5:11.47  
 
Event 11  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 3.1 
  1 Tait, Aubrianna           12 El Molino              16.59      15.22   10   
  2 Dennis, Sydney            10 Petaluma               17.20      15.85    8   
  3 Ford-Monroe, Hannah       12 Sonoma Valley          17.68      16.22    6   
  4 Jame, Margaux              9 Analy                  19.03      17.00    4   
  5 Contreras, Ethel          10 Piner                  18.48      17.87    2   
  6 Daniels, Kristine         12 El Molino              19.24      17.92    1   
  7 Draper, Payton            10 Petaluma               17.89      19.86  
  8 Ginter, Annika            10 Sonoma Valley          19.99      20.19  
 
Event 12  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1     Wind: 4.5 
  1 Fricker, Jack             11 El Molino              16.63      15.06   10   
  2 Bartolome, Noah           12 Sonoma Valley          15.50      15.63    8   
  3 Zemrak, Silas             11 El Molino              18.18      16.83    6   
  4 Villeda, Irvin            12 Piner                  18.79      17.23    4   
  5 Serrano, Clay             11 El Molino              16.97      17.25    2   
  6 Ingrassia, Azur           12 El Molino              19.34      17.83    1   
  7 Nelson, Clayton           11 Analy                  19.50      18.30  
 
Event 15  Girls 400 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 Peterson, Ava             11 El Molino            1:01.55    1:00.70   10   
  2 Stanfield, Amy            11 Sonoma Valley        1:02.77    1:03.16    8   
  3 Ramirez, Evelin           11 El Molino            1:03.10    1:04.31    6   
  4 McGuiness, Trinity        11 Sonoma Valley        1:04.19    1:04.34    4   
  5 Abbott, Helena            12 Petaluma             1:06.26    1:05.42    2   
  6 Gilmore, Erika            10 Petaluma             1:04.26    1:05.59    1   
  7 Figaro, Alyssa             9 Analy                1:06.44    1:06.98  
  8 Armstrong, Marina         10 Petaluma             1:07.03    1:08.28  
 
Event 16  Boys 400 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1 Simmons, Ross             12 Analy                  53.07      51.37   10   
  2 Clark, Sire               11 El Molino              54.40      52.17    8   
  3 Bartolome, Noah           12 Sonoma Valley          53.78      52.77    6   
  4 Felix, Jeremy             10 Healdsburg             54.45      53.17    4   
  5 Garcia, Diego             12 Healdsburg             53.82      53.52    2   
  6 Lomas, David              12 Petaluma               54.99      53.62    1   
  7 Ingrassia, Azur           12 El Molino              55.96      54.87  
  8 Hale, Nathan              10 Petaluma               55.07      55.69  
 
Event 19  Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 4.4 
  1 Bell, Courtney             9 Petaluma               13.29      11.84   10   
  2 Marsden, Natasha          11 Healdsburg             13.48      11.94    8   
  3 Leoni, Camille            12 Petaluma               13.45      11.99    6   
  4 Tait, Aubrianna           12 El Molino              13.38      12.03    4   
  5 Dahlen, Gabrielle         11 Analy                  13.53      12.31    2   
  6 Dibene, Alexis            11 Analy                  13.55      12.33    1   
  7 Miller, Kyana             12 Elsie Allen            13.85      12.35  
  8 Girish, Gigi              11 Sonoma Valley          13.91      12.58  
 
Event 20  Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.3 
  1 Villas Martins, Kahlil     9 Sonoma Valley          11.85      11.04   10   
  2 Kooba, Jack               10 Healdsburg             12.01      11.23    8   
  3 Ransome, Avery            11 El Molino              12.23      11.31    6   
  4 Hansen, Adler             11 El Molino              12.18      11.47    4   
  5 Salas, Carmelo            11 El Molino              12.30      11.61    2   
  6 Ransome, Ethan             9 El Molino              12.43      11.64    1   
  7 Nelson, Clayton           11 Analy                  12.46      11.76  
  8 Powers, Andrew            10 Sonoma Valley          12.40      11.79  
 
Event 23  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Chagnon, Kassia           12 Piner                2:19.52    2:20.11   10   
  2 Peterson, Gabrielle       10 Healdsburg           2:19.40    2:21.88    8   
  3 Flynn, Camille            10 Petaluma             2:30.87    2:29.37    6   
  4 Peterson, Ava             11 El Molino            2:32.15    2:33.66    4   
  5 Bozman, Natalie           10 Healdsburg           2:38.34    2:34.51    2   
  6 Murikami-Smith, May       11 Petaluma             2:43.96    2:34.93    1   
  7 Nelson, Aquielle          11 Analy                2:37.12    2:39.77  
  8 Stanfield, Amy            11 Sonoma Valley        2:29.21    2:47.71  
  9 Armstrong, Marina         10 Petaluma             2:40.30    3:11.45  
 
Event 24  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 Dunbar, Jack              11 Petaluma             2:02.09    1:57.60   10   
  2 Dunbar, Will              11 Petaluma             2:01.46    1:57.76    8   
  3 Dierke, Alec               9 Analy                2:06.07    2:02.90    6   
  4 Kroger, Eli               12 Healdsburg           2:09.03    2:03.45    4   
  5 Luong, Austin              9 Piner                2:09.32    2:06.09    2   
  6 Lomas, David              12 Petaluma             2:06.51    2:06.47    1   
  7 Garcia, Diego             12 Healdsburg           2:11.00    2:07.37  
  8 Lynch, PJ                 12 Petaluma             2:09.27    2:07.74  
  9 Ball, Ryan                10 Piner                2:09.87    2:08.01  
 10 Cox, Justin               10 Sonoma Valley        2:06.80    2:10.29  
 11 Restivo, Dominic          11 Analy                2:14.31    2:14.00  
 
Event 27  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1 Tait, Aubrianna           12 El Molino              47.32      45.91   10   
  2 Dennis, Sydney            10 Petaluma               49.67      48.43    8   
  3 Ford-Monroe, Hannah       12 Sonoma Valley          51.19      49.04    6   
  4 Draper, Payton            10 Petaluma               50.62      49.38    4   
  5 Cutting, Grace            12 Sonoma Valley          51.50      49.85    2   
  6 Jame, Margaux              9 Analy                  51.89      52.88    1   
  7 Contreras, Ethel          10 Piner                  53.49      52.90  
  8 Abbott, Helena            12 Petaluma               53.44      53.18  
 
Event 28  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1 Fricker, Jack             11 El Molino              44.26      41.36   10   
  2 Serrano, Clay             11 El Molino              45.46      42.08    8   
  3 Bartolome, Noah           12 Sonoma Valley          43.74      43.10    6   
  4 Zemrak, Silas             11 El Molino              45.26      44.73    4   
  5 Garcia, Diego             12 Healdsburg             42.71      45.20    2   
  6 Ransome, Ethan             9 El Molino              47.00      45.50    1   
  7 Nelson, Clayton           11 Analy                  48.30      45.70  
  8 Villeda, Irvin            12 Piner                  47.24      47.50  
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.2 
  1 Bell, Courtney             9 Petaluma               27.43      26.52   10   
  2 Marsden, Natasha          11 Healdsburg             27.70      26.59    8   
  3 Dahlen, Gabrielle         11 Analy                  27.99      27.06    6   
  4 Miller, Kyana             12 Elsie Allen            28.11      27.27    4   
  5 Dibene, Alexis            11 Analy                  28.13      27.66    2   
  6 Maggioncalda, Emma        12 Sonoma Valley          29.62      28.17    1   
  7 Girish, Gigi              11 Sonoma Valley          28.91      28.22  
  8 Gilmore, Erika            10 Petaluma               28.95      28.44  
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.1 
  1 Clark, Sire               11 El Molino              24.38      23.17   10   
  2 Ball, Reanne              10 Piner                  24.33      23.42    8   
  3 Simmons, Ross             12 Analy                  24.68      23.57    6   
  4 Kooba, Jack               10 Healdsburg             24.53      23.62    4   
  5 Salas, Carmelo            11 El Molino              24.98      23.84    2   
  6 Ramirez, Jonny            12 Healdsburg             25.10      23.86    1   
  7 Christobol, Dominic       12 Petaluma               25.09      24.04  
  8 Reed, James               12 Sonoma Valley          24.66      25.68  
 
Event 35  Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Peterson, Gabrielle       10 Healdsburg          10:59.30   11:52.1   10   
  2 Hospodar, Sohpie          12 Petaluma            12:06.00   12:35.1    8   
  3 Ellis, Lucie               9 Petaluma            13:10.32   12:44.4    6   
  4 Bozman, Natalie           10 Healdsburg          12:55.18   12:45.9    4   
  5 Blinman, Aliya            11 Sonoma Valley       12:56.35   12:49.4    2   
  6 Cashel, Maddie            12 Sonoma Valley       13:25.02   13:25.4    1   
  7 Olivares, Fatima          10 Piner               13:07.67   13:43.6  
  8 Nelson, Aquielle          11 Analy               13:35.32   14:33.5  
 
Event 36  Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schultz, Brian            12 El Molino            9:12.92    9:24.5   10   
  2 Vargas, Jonny             11 Piner                9:47.33    9:44.3    8   
  3 Godinez, Dante            10 Healdsburg           9:59.20    9:54.8    6   
  4 Dunbar, Will              11 Petaluma            10:10.23   10:18.4    4   
  5 Lynch, PJ                 12 Petaluma            10:25.00   10:25.5    2   
  6 Chauvin, Jake             10 El Molino           10:34.72   10:27.5    1   
  7 Villeda, Rene              9 Piner               10:42.84   10:33.5  
  8 Hayes, Nathan             10 Piner               10:40.00   10:40.8  
  9 Quezadas, Luis            12 Healdsburg          10:55.30   10:56.0  
 10 Efstathiu, Connor         12 Petaluma            11:00.23   10:56.5  
 11 Delgado, Emmanuel         10 Piner               10:43.12   11:05.3  
 12 Macedonio, Leo            12 Sonoma Valley       11:15.61   11:19.8  
 13 Martin, Campbell          12 Sonoma Valley       11:55.05   12:24.7  
 
Event 39  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 El Molino  'A'                                    4:12.75    4:10.44   10   
  2 Piner  'A'                                        4:16.99    4:17.65    8   
  3 Sonoma Valley  'A'                                4:40.65    4:19.48    6   
  4 Petaluma  'A'                                     4:24.20    4:27.37    4   
  5 Analy  'A'                                        4:32.15    4:33.34    2   
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 El Molino  'A'                                    3:38.57    3:33.43   10   
  2 Petaluma  'A'                                     3:38.10    3:35.25    8   
  3 Piner  'A'                                        3:37.50    3:37.66    6   
  4 Healdsburg  'A'                                   3:40.44    3:39.12    4   
  5 Sonoma Valley  'A'                                3:50.85    3:41.30    2   
  6 Analy  'A'                                        3:46.21    3:42.38    1   
 
Event 43  Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1 Maggioncalda, Emma        12 Sonoma Valley        5-00.00    4-10.00   10   
  2 Jacobson, Kasia            9 Sonoma Valley        4-10.00    4-08.00    8   
  3 Atkins, Sierra            10 Analy                4-04.00    4-02.00    5   
  3 Daniels, Kristine         12 El Molino            4-08.00    4-02.00    5   
  5 Berna, Tiger              11 El Molino            4-03.00    4-02.00    2   
  6 Krauss, Lily              11 El Molino            4-06.00    4-02.00    1   
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ito-Lutz, Skyler          12 Piner                5-08.00    5-10.00   10   
  2 Jorgenson, John           12 Elsie Allen          5-10.00    5-10.00    8   
  3 O'neill, Brendan          11 Petaluma             5-06.00    5-08.00    6   
  4 Ngo, Vu                   10 Piner                5-02.00    5-02.00    4   
 -- Sloop, Nico               12 Sonoma Valley        5-06.00         NH  
 -- Johnson, Gianni           10 Petaluma             5-04.00         NH  
 -- Nicholls, Chase           10 El Molino            5-02.00         NH  
 
Event 47  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1 Gilmore, Erika            10 Petaluma             9-03.00    8-06.00   10   
  2 Hollingshead, Sallie      12 Petaluma             9-00.00    8-06.00    8   
  3 Casey, Sydney             12 El Molino            7-06.00    7-00.00    6   
  4 Montano, Alicia           11 El Molino            7-00.00    6-06.00    4   
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ito-Lutz, Skyler          12 Piner               12-06.00   11-06.00   10   
  2 Duong, Brian              11 Piner               10-00.00   10-06.00    8   
  3 Liput, Andrew             10 El Molino           10-00.00    9-00.00    6   
  4 Luis, Carter              12 Petaluma             9-00.00    8-06.00    4   
  5 Nicholls, Chase           10 El Molino            7-06.00    8-06.00    2   
  6 Pfann, Kieran              9 El Molino                       7-00.00    1   
 
Event 51  Girls Long Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Cordero, Quinn            12 Sonoma Valley       11-10.00   12-04.00   NWI 
  2 Perkins, Ali              10 Sonoma Valley       12-06.00   12-03.00   NWI 
  3 Kellar, Sakura            10 El Molino                      12-01.00   NWI 
  3 Parks, Emma                9 El Molino           12-09.00   12-01.00   NWI 
  5 Schmid, Annika            11 Petaluma            12-07.00   12-00.00   NWI 
  6 Nunez, Isabel             12 Healdsburg          11-04.00   10-07.00   NWI 
Flight  2  
  1 Johnson, Kylie            12 Analy               14-01.00   14-10.50   NWI 
  2 Baxter, Tessa             11 Sonoma Valley       14-06.00   14-07.25   NWI 
  4 Silkey, Candice           11 Sonoma Valley       13-00.00   14-01.00   NWI 
  5 Gregorio, Lauren          10 Piner               13-05.00   14-01.00   NWI 
  6 Ramirez, Jacqueline       11 El Molino           13-08.00   12-07.50   NWI 
  7 Curreri, Nicole           10 Sonoma Valley       14-00.00   12-04.00   NWI 
  8 Jacobson, Kasia            9 Sonoma Valley       14-08.00   14-01.50   NWI 
Flight  3  
  1 Dennis, Sydney            10 Petaluma            16-11.00   17-00.00   NWI  10   
  2 Leoni, Camille            12 Petaluma            15-10.00   16-07.50   NWI   8   
  3 Montano, Alicia           11 El Molino           15-06.00   15-10.50   NWI   6   
  4 Dibene, Alexis            11 Analy               15-08.00   15-08.00   NWI   4   
  5 McCORKEL, Kylie           11 Petaluma            14-09.00   15-08.00   NWI   2   
  6 McJunkins, Lily            9 Piner               15-00.00   15-03.00   NWI   1   
  7 Cardenas, Evelin          10 Piner               14-11.00   15-00.00   NWI 
  8 Styskal, Hailey           11 El Molino           14-09.00   14-05.00   NWI 
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Flight  1  
  1 Max, Casper               12 Healdsburg          16-10.00   19-06.25   NWI   5   
  2 Duong, Alan               10 Elsie Allen         16-08.00   16-11.00   NWI 
  3 Johnson, Gianni           10 Petaluma            15-10.00   15-08.50   NWI 
  4 Pologeorgis, Theo         10 Petaluma            16-02.00   15-07.00   NWI 
  5 Luis, Carter              12 Petaluma            14-10.00   14-08.50   NWI 
  6 Hansen, Adler             11 El Molino           15-01.00   14-08.00   NWI 
  7 Hayes, Colman              9 El Molino           15-09.50   13-09.00   NWI 
Flight  2  
  1 Zyskowski, Sam            12 Sonoma Valley       17-01.00   18-11.00   NWI 
  2 Kearney, Connor           12 Analy               17-08.00   17-10.00   NWI 
  3 Sazuma, Henry             11 Sonoma Valley       17-03.00   17-05.50   NWI 
  3 Liput, Andrew             10 El Molino           17-00.00   17-05.50   NWI 
  5 Nicholls, Chase           10 El Molino           17-08.00   17-04.00   NWI 
  6 Marenec, Josef            10 Sonoma Valley       17-04.00   16-11.00   NWI 
  7 Padilla, Jose             10 El Molino           16-11.50   16-01.50   NWI 
Flight  3  
  1 Fricker, Jack             11 El Molino           20-04.00   20-09.50   NWI  10   
  2 O´┐Żneill, Brendan          11 Petaluma            19-07.00   20-03.50   NWI   8   
  3 Ramirez, Jonny            12 Healdsburg          18-08.00   19-06.25   NWI   5   
  4 Ball, Reanne              10 Piner               18-08.00   19-02.00   NWI   2   
  5 Ngo, Vu                   10 Piner               19-06.00   19-01.00   NWI   1   
  6 Sloop, Nico               12 Sonoma Valley       19-00.00   19-00.00   NWI 
  7 Jorgenson, John           12 Elsie Allen         17-11.00   17-08.00   NWI 
  8 Junge, Andy               11 El Molino           18-05.00   17-07.75   NWI 
 
Event 55  Girls Triple Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Flight  1  
  1 Johnson, Kylie            12 Analy               29-08.00   31-05.50   NWI   1   
  2 Draper, Payton            10 Petaluma            29-01.00   30-00.50   NWI 
  3 Schmid, Annika            11 Petaluma            29-01.00   29-09.25   NWI 
  4 Cordero, Quinn            12 Sonoma Valley       29-08.00   27-04.50   NWI 
  5 Kellar, Sakura            10 El Molino           28-08.00   27-01.00   NWI 
  6 Perkins, Ali              10 Sonoma Valley       27-02.00   26-02.25   NWI 
Flight  2  
  1 Leoni, Camille            12 Petaluma            35-04.00   35-02.25   NWI  10   
  2 Espinoza, Kailey          11 El Molino           31-09.00   32-09.75   NWI   8   
  3 McCORKEL, Kylie           11 Petaluma            31-04.00   32-06.25   NWI   6   
  4 Montano, Alicia           11 El Molino           32-02.00   31-11.25   NWI   4   
  5 McJunkins, Lily            9 Piner               31-04.00   31-07.00   NWI   2   
  6 Baxter, Tessa             11 Sonoma Valley       30-04.00   28-00.75   NWI 
  7 Jacobson, Kasia            9 Sonoma Valley       30-02.00   27-09.00   NWI 
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Flight  1  
  1 Liput, Andrew             10 El Molino           37-04.50   38-02.00   NWI   2   
  2 Ngo, Vu                   10 Piner               36-10.00   37-00.50   NWI 
  3 Ball, Ryan                10 Piner               35-01.00   36-03.50   NWI 
  4 Junge, Andy               11 El Molino           35-09.00   35-01.50   NWI 
  5 Lowry, Adam               10 Healdsburg          30-00.00   34-07.50   NWI 
  6 Johnson, Gianni           10 Petaluma            34-06.00   32-09.50   NWI 
  7 Pologeorgis, Theo         10 Petaluma            32-02.00   31-00.75   NWI 
Flight  2  
  1 Fricker, Jack             11 El Molino           41-09.00   41-00.50   NWI  10   
  2 O'neill, Brendan          11 Petaluma            41-10.00   40-11.00   NWI   8   
  3 Ball, Reanne              10 Piner               37-05.00   40-07.50   NWI   6   
  4 Bulloch, Quaid            11 Healdsburg          37-05.00   38-06.75   NWI   4   
  5 Ito-Lutz, Skyler          12 Piner               38-11.00   37-11.00   NWI   1   
  6 Sloop, Nico               12 Sonoma Valley       41-00.00   37-08.00   NWI 
  7 Garcia, Diego             12 Healdsburg          37-10.00   37-05.00   NWI 
  8 Zyskowski, Sam            12 Sonoma Valley       37-11.00   37-02.00   NWI 
 
Event 59  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1 Casey, Sydney             12 El Molino                         69-07  
  2 Cook, Ashley              11 Analy                  65-07      63-06  
  3 Ginter, Annika            10 Sonoma Valley          66-05      62-05  
  4 Abate, Mickey             11 Sonoma Valley                     60-05  
  5 Cook-Marhovich, Sarah     10 Petaluma               56-07      60-00  
  6 Blinman, Aliya            11 Sonoma Valley          54-06      51-03  
  7 Dominguez, Cynthia        11 El Molino                         49-06  
  8 McGuiness, Trinity        11 Sonoma Valley          39-00      41-04  
Flight  2  
  1 Dimond, Lily              11 El Molino              85-03      97-07    8   
  2 Sheperd, Daisjah          12 Piner                  85-06      94-04    2   
  3 Alvarez, Areli            11 El Molino              81-05      79-03  
  4 Urton, Alex               10 Petaluma               81-07      77-06  
  5 Berna, Tiger              11 El Molino              78-03      75-07  
  6 Santos, Maddy             11 Petaluma               75-10      74-06  
  7 Smith, Lauren             11 Sonoma Valley          79-00      71-07  
  8 Daniels, Kristine         12 El Molino              75-04      62-04  
Flight  3  
  1 Juarez-Rico, Kimberly     12 Analy                  93-05      99-11   10   
  2 Peterson, Ava             11 El Molino              88-05      97-06    6   
  3 Flores, Sara              11 El Molino              92-08      95-06    4   
  4 Hart, Julia               12 Sonoma Valley          98-01      94-00    1   
  5 Krauss, Lily              11 El Molino              92-10      93-10  
  6 Pierce, Clare             12 Petaluma               93-00      93-04  
  7 Smith, Elyssa              9 Elsie Allen            89-04      68-07  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1 Pichardo, Michael         10 Petaluma               82-07      96-05  
  2 Bruton, Chris             11 Sonoma Valley          86-01      89-00  
  3 Hayes, Colman              9 El Molino              73-10      88-06  
  4 Spanger, Nicolas          10 Sonoma Valley          80-02      85-08  
Flight  2  
  1 Orduna, Eddie             11 El Molino             105-09     119-07    2   
  2 Brooke, Cody              10 El Molino             103-01     109-09  
  3 Derum, Brandon             9 El Molino              94-01     108-01  
  4 Crayne, Jack              12 Petaluma              105-06      99-08  
  5 Scranton, James           12 Petaluma               99-09      99-04  
  6 Reyes, Noah               12 Piner                  95-00      87-11  
  7 Chavez, Daniel            11 Sonoma Valley         100-10      71-02  
Flight  3  
  1 Santa, Justen             12 Petaluma              153-04     139-06   10   
  2 Fossell, Andrew           12 Analy                 116-02     125-05    8   
  3 Salas, Carmelo            11 El Molino             132-00     121-00    6   
  4 Ransome, Avery            11 El Molino             135-02     120-09    4   
  5 Vasquez, Mathias          12 Healdsburg            128-10     116-08    1   
  6 Kearney, Connor           12 Analy                 118-05     114-06  
  7 Hall, Jalen                9 El Molino             117-08     104-00  
  8 Ruiz, Kevin               11 Piner                 110-08      97-08  
  9 Kelsey, Austin            10 El Molino             113-00      94-08  
 
Event 63  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1 Daniels, Kristine         12 El Molino           23-05.00   22-09.50  
  2 Blinman, Aliya            11 Sonoma Valley       20-07.00   20-09.00  
  3 Quezadas, Brenda          10 Healdsburg          18-01.00   17-08.00  
  4 Dominguez, Cynthia        11 El Molino                      17-07.00  
Flight  2  
  1 Smith, Lauren             11 Sonoma Valley       24-10.00   26-10.00    1   
  2 Santos, Maddy             11 Petaluma            25-06.00   25-09.50  
  3 Alvarez, Areli            11 El Molino           25-09.00   23-06.50  
  4 Dimond, Lily              11 El Molino           24-01.00   22-02.00  
  5 Berna, Tiger              11 El Molino           24-04.00   20-08.50  
Flight  3  
  1 Pierce, Clare             12 Petaluma            34-09.00   32-01.00   10   
  2 Sheperd, Daisjah          12 Piner               30-06.00   30-01.50    8   
  3 Juarez-Rico, Kimberly     12 Analy               27-10.00   29-00.50    6   
  4 Urton, Alex               10 Petaluma            28-04.00   28-09.00    4   
  5 Hart, Julia               12 Sonoma Valley       27-03.00   27-08.50    2   
  6 Flores, Sara              11 El Molino           27-06.00   26-06.50  
  7 Krauss, Lily              11 El Molino           27-03.00   26-06.00  
  8 Cook-Marhovich, Sarah     10 Petaluma            27-09.00   24-08.50  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Flight  1  
  1 Marenec, Josef            10 Sonoma Valley       27-01.00   29-06.50  
  2 Brooke, Cody              10 El Molino           30-06.50   29-01.50  
  3 Derum, Brandon             9 El Molino           26-09.00   27-01.00  
  4 Chavez, Daniel            11 Sonoma Valley       30-09.00   26-10.00  
  5 Hayes, Colman              9 El Molino           27-03.50   26-04.50  
  6 Thomas, Noah              11 Sonoma Valley       25-00.00   25-09.50  
  7 Schiavone, Wesley          9 El Molino           22-05.00   21-07.00  
Flight  2  
  1 Sazuma, Henry             11 Sonoma Valley       35-01.00   35-06.00  
  2 Reyes, Noah               12 Piner               35-11.00   35-02.50  
  3 Ruiz, Kevin               11 Piner               33-06.00   34-01.00  
  4 Pichardo, Michael         10 Petaluma            33-11.00   33-07.00  
  5 Hall, Jalen                9 El Molino           32-08.00   32-01.00  
  6 Spanger, Nicolas          10 Sonoma Valley       32-00.00   31-01.00  
Flight  3  
  1 Santa, Justen             12 Petaluma            44-04.00   44-02.00   10   
  2 Crayne, Jack              12 Petaluma            42-02.00   42-08.00    8   
  3 Orduna, Eddie             11 El Molino           38-06.00   41-06.50    6   
  4 Kelsey, Austin            10 El Molino           41-06.50   40-01.00    4   
  5 Scranton, James           12 Petaluma            40-03.00   38-05.00    2   
  6 Kearney, Connor           12 Analy               39-10.00   38-00.00    1   
  7 Vasquez, Mathias          12 Healdsburg          37-10.00   36-06.00  
  7 Ransome, Avery            11 El Molino           40-10.00   36-06.00  
  9 Fossell, Andrew           12 Analy               36-09.00   35-00.50  
 

           Women - Junior Varsity - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Analy                      151        2) Petaluma                  103   
    3) Sonoma Valley               72        4) Piner                      45   
    5) El Molino                   28        6) Healdsburg                 25   
    7) Elsie Allen                  1                                           
 

            Men - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Petaluma                   149        2) Piner                     123   
    3) Analy                       66        4) Sonoma Valley              61   
    5) Elsie Allen                 27        6) Healdsburg                 20